top of page
Śliczna_posty fb (9).png

Karolina Baran 

Psycholożka, Psycholożka Sportu

 

Umów wizytę:

Telefon: +48 796 912 792

Mail: karolinabaran.psychologsportu@gmail.com

Jestem psycholożką, psycholożką sportu oraz terapeutką TSR w procesie kształcenia. Głównym obszarem mojej pracy jest szeroko rozumiana psychologia w sporcie. Pracuję z młodzieżą (od 12 r.ż) oraz dorosłymi, z zawodnikami różnych dyscyplin (m.in. tenis, karate, siatkówka, piłka nożna, gimnastyka artystyczna, cheerleading, kolarstwo). Na konsultacje przyjmuję również trenerów, rodziców oraz inne osoby związane ze środowiskiem sportowym. 

  • Instagram
  • Facebook

Wykształcenie i kwalifikacje

  • Psychologia, specjalność stosowana, Uniwersytet Jagielloński.

  • Moduł specjalizacyjny z psychologii sportu na Uniwersytecie Jagiellońskim przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie.

  • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – I stopień oraz Zaawansowane Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach – TSR II stopnia w Integri TSR.

  • KIDS’ SKILLS – metoda „DAM RADĘ” i „JESTEM Z CIEBIE DUMNY!” - tytuł praktyka.

  • Przygotowanie pedagogiczne - Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego.

  • Intensive Course in Sport and Exercise Psychology 2024- Trikala, Greece 

 

 

Jestem psycholożką, psycholożką sportu oraz terapeutką TSR w procesie kształcenia. Ukończyłam 5-letnie studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz roczny moduł specjalizacyjny z psychologii sportu przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie. Zrealizowałam dwa stopnie szkolenia w podejściu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, posiadam tytuł praktyka metody Kids’ Skills. Ukończyłam szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania. Zrealizowałam inne mniejsze szkolenia z zakresu psychologii sportu oraz TSR (m.in. dwustopniowe szkolenie w zakresie pracy z nastolatkiem w nurcie TSR, szkolenie z Biofeedbacku w sporcie,  Praca z zawodnikiem w sytuacji kontuzji, cykl przygotowujący do pracy w sporcie - Techniki i obszary pracy psychologa sportu, Psychomotoryka w Sporcie). 

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR) oraz European Network of Young Specialists in Sport Psychology (ENYSSP). W swojej pracy korzystam także z filozofii i narzędzi Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz z technik poznawczo-behawioralnych. Moją pracę poddaję regularnej superwizji (zarówno z psychologii sportu, jak i TSR). Pracuję w zgodzie z kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa oraz Kodeksem Etyki PSTTSR. 

 

​Pracuję w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 W Krakowie, gdzie wspieram dzieci i młodzież grającą w siatkówkę (przy klubie SMS Sparta Kraków). Współpracuję z Kartami Sportowca, gdzie od dwóch sezonów prowadzę regularne zajęcia warsztatowe dla zawodników Starachowickiego Klubu Karate. Przy współpracy z FizjoHutą prowadzę zajęcia dla Cheerleaders Unique, które reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Prowadzę warsztaty psychoedukacyjne z zakresu psychologii sportu na terenie całej Polski, także podczas obozów sportowych. Współpracuję także z projektem The Presja w prowadzeniu konsultacji psychologicznych w nurcie TSR. 

Formy pomocy i cennik

 

Konsultacja z psychologii sportu  150 zł

Warsztaty psychoedukacyjne, szkolenia   cena ustalana indywidualnie

bottom of page